Як краще розуміти прочитане
Ви намагаєтеся прочитати книгу, але не розумієте,
коли з'являється той чи інший персонаж, і хто, власне кажучи, в книзі головний
герой? Ми підкажемо вам, як можна з легкістю розуміти прочитане. Спробуйте
слідувати одному з трьох запропонованих методів – запевняємо, у вас все вийде!Метод 1: занотовуємо на полях
1. Вимкніть і приберіть все, що вас відволікає. Знайдіть місце, де вас ніхто не потурбує.
2. Озбройтеся блокнотом чи аркушем паперу. Робити записи й позначки, звичайно, далеко не найцікавіше заняття, але воно покращує сприйняття прочитаного. Записуйте те, що запам'ятаєте з кожного розділу, епізоду або навіть абзацу. Якщо ви вже й так добре розумієте прочитане, робіть нотатки зрідка. Сталося щось важливе? З'явився новий персонаж? Стали відомими нові подробиці? Записуйте. Занотовуйте на одній сторінці героїв і їхні взаємини, а на іншій – хроніку розповіді. Намалюйте родинне дерево героїв, якщо відчуваєте, що це вам допоможе.
3. Переглядайте час від часу свої нотатки. Слідкуйте за тим, щоб вони були зрозумілими й осмисленими.
4. Запитуйте себе про тему або наміри автора. Якщо ви намагаєтеся зрозуміти, що ж відбувається, то задайте собі декілька питань і спробуйте дати на них відповіді. І обов'язково їх записуйте.
Наприклад: Чому взагалі оповідання почалося на кладовищі?!
Які стосунки між головними героями?
5. Зберігайте записи в одній папці чи блокноті, щоб було простіше знайти необхідну інформації через певний час.
Метод 2: користуємося інформацією
1. Якщо ви читаєте щось фактографічне (підручник або газету), скористайтеся самою організацією тексту. Інакше кажучи, дивіться на зміст, заголовки, вступ, висновки й короткий зміст. Так ви виокремите головне.
2. Скористайтеся цифровими джерелами. Оберіть ключові слова або фрази та пошукайте їх у книзі через який-небудь електронний сервіс типу Google Reader. Так, до речі, особливо корисно шукати цитати.
Метод 3: користуємося іншими тактиками
1. Читайте вголос. Так ви будете читати повільніше, тому краще зрозумієте прочитане. Окрім того, ви бачитимете слова на сторінці й чутимете їх, а це допомагає краще засвоювати текст.
2. Почніть звикати до осмисленого читання з простих книг. Оберіть книги для свого рівня або навіть трохи простіші, щоб не довелося лізти в словник за тлумаченням слова або перечитувати речення по декілька разів.
3. Читайте більше. Це допоможе вам покращити швидкість читання й сприйняття.
4. Збільшіть свій словниковий запас. Якщо ви не знаєте, що означає певне слово, тримайте під рукою словник і звіряйтеся з ним кожного разу. Виписуйте терміни.
5. Читайте з помічником. Оберіть друга або родича, який читає складніші книги і якому ви не будете соромитися ставити запитання.
Немає коментарів:
Дописати коментар